Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΕορτολογιοLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 3 Ευχές!!!!!!!!!!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tsakali
Adminstrator
Adminstrator
tsakali



3 Ευχές!!!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 3 Ευχές!!!!!!!!!!   3 Ευχές!!!!!!!!!! Icon_minitime1/9/2011, 2:28 pm

Περπατούσαν δυο φίλοι στο δρόμο, φτωχοί, και μιλούσανε για τα σχέδια τους για το μέλλον... σε κάποια φάση βλέπουν ένα λυχνάρι.Κατευθείαν το παίρνουν το τρίβουν και βγαίνει ένα τζίνι και τους λέει:
- Φίλοι μου με ελευθερώσατε μπορώ να πραγματοποιήσω 3 ευχές του καθενός.
Οι δυο φίλοι χάρηκαν αλλά δεν είχαν καμιά ευχή στο νού τους και επειδή αργούσαν το τζίνι τους είπε :
- Επειδή αργείτε πολύ θα δώσω 3 αυγά στον καθένα και όταν θα θέλετε να κάνετε μία ευχή θα τa σπάσετε και θα πείτε τι θέλετε...
Έτσι πήραν τα αυγά και έφυγε ο καθένας στο σπίτι του .
Μετά από πολλά χρόνια συναντήθηκαν ξανά, ο ένας είχε ακριβό αμάξι με όμορφες γυναίκες πάνω, ήταν ντυμένος με ακριβές μάρκες ρούχων και παπουτσιών και φορούσε ακριβά κοσμήματα, ο άλλος πάλι ήταν όπως παλιά με φθηνά ρούχα και στην ίδια άσχημη κατάσταση. Έτσι ο φτωχός ρωτάει τον πλούσιο παλιό του φίλο:
- Σε βλέπω μια χαρά, τι ευχές έκανες;
- Ευχήθηκα να είμαι πλούσιος, να αρέσω σε όλες τις γυναίκες και να έχω τα καλύτερα αμάξια του κόσμου... Eσένα όμως δεν σε καλά ούτε λίγο δεν άλλαξες... Δεν χρησιμοποίησες τις ευχές σου;
- Φυσικά, απαντάει ο φτωχός.
- Και τι ευχήθηκες τότε;
- Αστα φίλε δεν θέλω ούτε καν να το θυμάμαι... Έφτασα που λες σπίτι, βγάζω τα κλειδιά να ανοίξω την πόρτα και μου πέφτει το ένα αυγό κάτω και λέω "αρχίδια".... Και γεμίζει όλο το σπίτι με αρχίδια με το που το βλέπω σπάω το άλλο και λέω: "Να φύγουν όλα τα αρχίδια" και με το που το λέω φεύγουν και τα δικά μου...με το που το καταλαβαίνω σπάω το 3ο αυγό και λέω "Να μου ξανάρθουν τ'αρχίδια μου"!!


Laughing Ellinares Team Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
3 Ευχές!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Ανέκδοτα-
Μετάβαση σε: